Veckans Modeintervju - Martin Björk

Denna vecka har vi ställt Martin Björk mot väggen och känner av hans modepuls! Just nu är Martin aktuell med sin nya nätsatsning BytGarderob.se.
Vad är höstens största modetrend enligt dig?
Den största modetrenden i höst hoppas jag blir Uggs för män. Har precis mottagit ett par....absolut underbart att ha på fötterna. Sen är det aldrig fel med en mössa från MdotB.
Vilken trend kommer du ej att hoppa på?
Den enda trenden jag aldrig har hakat på det är gubbtrenden. Annars känner jag mig öppen för det mesta.
Vilket sommarplagg kommer du att behålla och använda i höst?
T-shirts från MdotB är ett måste året runt. Sen brukar även ett gäng sneakers få åka med under hösten och vintern.
Vilket klädmärke tycker du har gjort den snyggaste höstkollektionen?
Kan inte säga vilket märke som har gjort den bästa kollektionen i år för den kollen har jag inte men jag har alltid varit svag för Filippa K och jeans från Acne.
Etiketter: Modeintervju

Efter 10 år på ELLE kände jag att det var dags att pröva mina egna vingar, result-





1 Kommentarer:
Jag gillar era modeintervjuer, alltid intressanta profiler som det är intressant att läsa om! Hoppas ni kommer fortsätta med dem! Tack för en bra och inspirerande blogg!
Skicka en kommentar
<< Hem