Fashionguide Modeblogg

Läs om de senaste trenderna, hitta de bästa skönhetstipsen, ta del av de färskaste modenyheterna - Fashionguide är bloggen för dig som älskar och andas mode!

onsdag 3 februari 2010

Stylein A/W 2010

Stylein är det göteborgsbaserade varumärket som snart funnits i nio år . Nytt för i år är att det introducerades ytterplagg och grovstickade plagg.

- Det är inte förrän nu som jag känt att vi har varit mogna för att ta steget att göra ytterplagg. Vårt formspråk har precis börjat sätta sig och det var nu jag kände att det var nödvändigt att gå vidare för att kunna uttrycka en hel image, säger Elin Nyström som är grundare och chefsdesigner för Stylein.

Styleins höstkollektion är väldigt snygg, cool och sammanhållen. Plaggen är enkla, bärbara och enfärgade. Höstkollektion går i svart, grått och enstaka plagg i jadegrönt.


Pusha Dela med dig av detta inlägg på Facebook  Bokmärk med Delicious Följ Fashionguide Modeblogg

0 Kommentarer:

Skicka en kommentar

<< Hem

Kläder


Väskor/skor/Acc.


Skönhet


Barnkläder


Trender


Plaggtyper


Modetips


Annonser!


Spara som
favorit!